Marussia bez KERS'u
Dodane przez mistrzszczur dnia 28 styczeń 2012

Zespół Marussia w sezonie 2012 nie będzie używał systemu KERS. Rosyjski zespół sądzi, że wkomponowanie systemu KRES w pion bolidu mógłby zachwiać przygotowanie do nowego sezonu.

Choć brak systemy odzyskiwania energii kinetycznej może spowodować, że Marussia będzie odstawać od reszty stawki, inżynierowie tego teamu teamu mówią, że w dłuższej perspektywie posunięcie będzie korzystne. John Booth przyznał, że owe posunięcie pozwoli Marussi zrobić kolejny krok naprzód: "Naszym celem musi być przede wszystkim aerodynamika, która przyniesie największe zyski. Szukamy sekund, a nie ich dziesiętnych części".

Szef teamu poinformował, że oprócz kwestii aerodynamicznej pojawia się kwestia finansowa: "Nasze szersze spojrzenie na KERS wygląda następująco: wspieramy koncepcję odzyskiwania energii powstałej przy hamowaniu, jednak obecna technologia jest bardzo kosztowna. Pociągnęłaby ona za sobą dużą część naszych kosztów operacyjnych, co nie jest zgodne z naszym pierwotnym założeniem niskobudżetowego zespołu w dobie zaciskania pasa".

W zeszłym roku Team Lotus także zastosował podobną taktykę i w tym przypadku rezygnacja z tej nowinki technicznej opłaciła się, bo zakończył on sezon na 10. pozycji. HRT i Virgin również nie posiadali systemu odzyskiwania energii kinetycznej, jednak ich samochody były o wiele słabsze pod względem areodynamicznym.