Van der Garde trzecim kierowcą Caterhama
Dodane przez Vaviorky dnia 04 luty 2012

Caterham F1 Team potwierdził informację, że Giedo van der Garde został trzecim kierowcą zespołu z Hingham. Holender będzie uczestniczył w piątkowych sesjach treningowych. Pojawi się również podczas przedsezonowych testów.

Kierowca przyznał, że nie może doczekać się jazd bolidem i zobaczyć, jak będzie wyglądała współpraca z zespołem. Liczy również na to, że zainteresowanie Formułą 1 w Holandii wzrośnie dzięki jego występom. Ostatnim Holendrem startującym w F1 był Jos Verstappen, który rozstał się z F1 w 2003 r. Tony Fernandes - szef Caterhama powiedział, że to bardzo utalentowany kierowca: "Jego wyniki w GP2, a szczególnie w ubiegłym roku pokazały, że to wyjątkowy kierowca i ściągnięcie go do siebie było bardzo dobrą decyzją".

Van der Garde w serii GP2 odbył 3 sezony. W 2009 roku w barwach iSport zajął 7. miejsce w klasyfikacji kierowców, rok później reprezentując zespół Barwa Addax uplasował się ponownie na 7. pozycji, zaś ubiegłoroczną rywalizację ukończył na 5. miejscu. Ponadto w tym samym roku Holender występował w azjatyckiej serii GP2, którą ukończył na 3. pozycji.